РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баранова Е. П. 
Переинтерпретация сейсмических материалов ГСЗ и гравитационное моделирование по профилям 25, 28 и 29 в Черном и Азовском морях / Е. П. Баранова, Т. П. Егорова, В. Д. Омельченко // Геофиз. журн.. - 2008. - 30, № 5. - С. 124-144. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Наведено результати переінтерпретації сейсмічних матеріалів ГСЗ по окремих профілях, що були відпрацьовані у Чорному морі понад 30 років тому. Швидкісне моделювання виконано за допомогою променевого методу (ray-tracing method) по двох субмеридіанальних лініях - профілю 25 у західній частині Чорного моря та вздовж лінії, що складається з двох профілів ГСЗ - профілю 28 в Азовському морі та профілю 29 у центральній частині Чорного моря. Ці роботи було доповнено 2D гравітаційним моделюванням. Швидкісна модель уздовж профілю 25 представлена (з півдня на північ) двома основними блоками, між якими в зоні материкового схилу виділено перехідний блок, характерною рисою якого є наявність на краю шельфу високоамплітудного розлому рифтогенної природи, пов'язаного з формуванням Західночорноморської западини. Швидкісна модель уздовж профілю 29 також демонструє (тільки у зворотному порядку) тонку океанічну кору північно-західної окраїни Східночорноморської западини та блок континентальної кори Центральночорноморського підняття, під яким поверхня поділу Мохо встановлена на глибині 29 км. Саме Центральночорноморське підняття є ешелонованою системою кількох (трьох) блоків, у межах яких фундамент підіймається від глибини 10 - 11 км на валу Андрусова до глибини 6 км на піднятті Архангельського. Сейсмічна межа в підошві кори (поділ Мохо), що занурюється під вал Андрусова з боку Східночорноморської западини, напевно, пов'язана з утворенням цієї западини, розкриття якої було ініційовано рухами зсувного характеру уздовж східного схилу Центральночорноморського підняття під впливом напружень стиску, спрямованих з півдня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського