РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000462152<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ребецкий Ю. Л. 
Третий и четвертый этапы реконструкции напряжений в методе катакластического анализа сдвиговых разрывов / Ю. Л. Ребецкий // Геофиз. журн.. - 2009. - 31, № 2. - С. 93-106. - Библиогр.: с. 104-106 - рус.

Запропоновано розвиток методу катакластичного аналізу сукупності сколових розривів на можливість визначення повних компонент тензора природних напружень та оцінки параметрів ефективної міцності гірського масиву. Перші два етапи цього методу, що дозволяють встановлювати відносні величини девіаторних та ефективних ізотропних напружень, спираються на сейсмологічні дані стосовно механізмів вогнищ землетрусів і на закономірності, які виявлено за експериментами із руйнувань зразків гірських порід. Додаткова можливість з визначення усередненої міцності зчеплення гірських порід, абсолютних значень напружень і розділення ефективних ізотропних напружень на тектонічний всебічний тиск у гірських породах і флюїдний у тріщинно-поровому просторі з'являється після залучення як додаткових сейсмологічних даних щодо величини скидних напружень у вогнищі найсильнішого землетрусу в досліджуваному регіоні та за використання рівняння рівноваги для імпульсу сили у вертикальному напрямку, записаного у наближенні теорії похилих оболонок. Алгоритм розрахунку цих параметрів сформульовано у межах третього та четвертого етапів зазначеного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського