РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000469624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klimek B. 
Influence of zeolite additive on the properties of plaster used for monumental salted walls / B. Klimek, D. Barnat-Hunek, M. Franus // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 72-78. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Зазначено, що для захисту стін від висолоутворення використовуються різні штукатурні розчини та покриття. Штукатурки, які здатні транспортувати розчини солей з основи, забезпечуючи довговічність матеріалів, є кращими у порівнянні з традиційними штукатурками, такими як цементні. Вивчено вплив домішки природного цеоліту в виробництві вапняних штукатурок, призначених для засолених стін. Наведено результати дослідження вапняної штукатурки з домішкою цеолітів; лабораторні дослідження основних фізико-механічних параметрів, таких як сорбційна здатність, капілярне водопоглинання, густина, загальна пористість, міцність на стиск і вигин. Механізми модифікації розчину обговорено на підставі одержаних результатів. Для покращання властивостей розчинів використано спеціальні домішки, такі як гідрофобізатори, метилцелюлозу - водо утримувальну домішку; вінілацетат і порошок - кополімер етилену, редиспергувальну домішку для поліпшення адгезії. Експериментальні результати показали, що розчини, модифіковані природними цеолітами, завдяки їх пористій структурі відрізняються хорошими сорбційними властивостями і можуть накопичувати в собі достатню кількість солей. Запропоновані вапняні штукатурки з домішкою природних цеолітів, повністю сумісні з традиційними будівельними матеріалами, тобто їх можна використовувати у реставрації архітектурної спадщини, де є проблеми з солями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського