РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000469941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулаєць В. М. 
Особливості психоневрологічних розладів у хворих із часто рецидивуючою виразковою хворобою дванадцятипалої кишки / В. М. Кулаєць // Гастроентерологія : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 1. - С. 22-26. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено комплексну оцінку психоневрологічного статусу, зокрема депресивних і тривожних розладів, рівня соціальної дезадаптації, алекситимії у хворих із часто рецидивуючою виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХ ДПК). Обстежено 25 хворих із ВХ ДПК віком від 21 до 55 років, які перебували на стаціонарному лікуванні на базі гастроентерологічного відділення обласної клінічної лікарні, а також 15 здорових осіб, які відповідали клінічній групі за віковим і статевим складом. Діагноз ВХ ДПК установлювали відповідно до стандартизованих протоколів діагностики та лікування хвороб органів травлення згідно з наказом МОЗ України N 271 від 13.06.2005. Для оцінки психоневрологічного статусу використано шкалу Гамільтона для оцінки депресії та тривоги, яку заповнювали шляхом клінічного інтерв'ю. Для визначення стресонаповненості життєвих подій у морфогенезі ВХ використано порівняльну шкалу соціальної адаптації Т. Холмса - Р. Раха в модифікації Marx et al. (1975). Розрахунок інтегральних показників рівня соціальної дезадаптації проведено за заданими балами стрессового навантаження тієї чи іншої життєвої події. За показниками рівня соціальної дезадаптації більше ніж у половини обстежених пацієнтів із ВХ ДПК рівень стресоопірності дезадаптуючим чинникам оцінювали як низький - 378,0 - 34,8 бала. У хворих із часто рецидивуючою ВХ ДПК рівень алекситимії становив 53,7 - 0,3 бала; тип особистості характеризувався як алекситимічний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського