РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000470076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасієшвілі Л. М. 
Імунний дисбаланс як підгрунтя прогресування стеатогепатиту у хворих на артеріальну гіпертензію та ожиріння / Л. М. Пасієшвілі, Т. Ф. Хорошавіна // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити напрямок імунних змін, що призводить до прогресування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) та ожиріння. У роботу залучено 39 осіб з поєднаним перебігом АГ та ожиріння (основна група). Середній вік по групі склав 50 років, переважали жінки - 27 (69,2 %). Анамнез щодо АГ коливався від 4 до 21 року. Усі обстежені основної групи мали гіпертонічну хворобу (ГХ) II ступеня. Ожиріння I ступеня мали 11 (28,2 %) осіб, II ступеня - 23 (71,8 %) хворих. Абдомінальний тип ожиріння визначено у 26 (66,7 %) пацієнтів. До групи порівняння ввійшло 29 осіб аналогічного віку та статі, тривалістю анамнезу щодо АГ і нормальними показниками ІМТ. Результати контрольних показників одержано під час обстеження 25 здорових осіб, повністю репрезентативних означеним групам дослідження за параметрами, що визначали. У разі поєднання АГ й ожиріння формується НАЖХП, прогресування якої зумовлено імунними порушеннями, що виявляються активацією прозапальної цитокінової ланки (збільшується вміст інтерлейкіну-1, ФНО-<$Ealpha> й інтерлейкіну-6), збільшенням вмісту циркуляційних імунних комплексів, змінами в неспецифічній гуморальній ланці - посиленням продукції C-реактивного білка та збільшенням загального показника системи комплементу. Ці зміни, в свою чергу, активують апоптоз клітин і автоімунні процеси, які провокують ураження органів-мишеней, зокрема, прогресування НАЖХП. Висновки: формування НАЖХП на тлі ожиріння у хворих з АГ відбувається за умов активації специфічної та неспецифічної ланки імунітету й автоімунних девіацій, що забезпечує безперервність та хронічний характер патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського