РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000474981<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корзун В. Н. 
Шляхи мінімізації впливу радіаційних та ендемічних чинників на стан здоров'я населення / В. Н. Корзун, А. М. Парац // Довкілля та здоров'я. - 2006. - № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: с. 17 - укp.

Розглянуто вплив опромінення та дефіциту мікроелементів на збільшення кількості йододефіцитних захворювань населення. Встановлено, що в добових раціонах харчування північних областей України вміст йоду, селену, заліза, кобальту, міді, цинку значно нижчий, ніж в інших регіонах. Населення, що мешкає на радіоактивно забруднених територіях, не одержує збалансованого за вмістом мікроелементів харчування. Поєднана дія радіаційного та ендемічного факторів може бути однією з причин погіршення стану здоров'я. Показано, що кращим методом групової та індивідуальної профілактики є використання в харчуванні бурих морських водоростей (ламінарії, цистозіри, фукуса), а для масової профілактики - йодованої солі.

Рассмотрены вопросы влияния облучения и дефицита микроэлементов на рост йоддефицитных заболеваний населения. Установлено, что в суточных рационах питания северных областей Украины содержание йода, селена, железа, кобальта, меди, цинка значительно ниже, чем в других регионах. Население, проживающее на радиоактивно загрязненных территориях, не получает сбалансированного по содержанию микроэлементов питания. Сочетанное воздействие радиационного и эндемического факторов может быть одной из причин ухудшения состояния здоровья. Дан анализ эффективности различных средств профилактики. Показано, что лучшим методом групповой и индивидуальной профилактики является использование в питании бурых водорослей (ламинарии, цистозиры, фукуса), а для массовой профилактики - йодированной соли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.2 + Р11(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського