РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000480206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Арясова О. В. 
Формирование редкоэлементного состава кимберлитов в процессе их перколяционной сегрегации / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2009. - № 5. - С. 123-128. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Запропоновано модель виникнення кімберлітових магм, у якій приймається, що розплави, які виникають у зоні часткового плавлення, досичуються рідкісними та розсіяними елементами (РРЕ) у процесі фільтраційної сегрегації, ймовірно, з виходом на периферію області плавлення. Оскільки мантійні породи на глибинах, що перевищують 6 - 7 ГПа, є дифузійно врівноваженими, рідкісноелементний склад насиченого розплаву, тобто розплаву, який знаходиться в рівновазі з материнською породою, визначається вмістом РРЕ в одному з мінералів твердої матриці і не залежить від її модального складу та масового вмісту розплаву. В такій моделі схожість максимальних вмістів РРЕ у кімберлітових світових провінціях є наслідком повної насиченості розплавів, а розкид спостережуваних значень - варіаціями вмістів РРЕ у мантійних мінералах, а також існуванням реального або ефективного порога просочування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського