РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000481012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сворень Й. М. 
Термобарометрія і геохімія газів прожилково-вкрапленої мінералізації у відкладах нафтогазоносних областей і металогенічних провінцій: фізико-хімічна модель формування вугільних пластів / Й. М. Сворень, І. М. Наумко // Доп. НАН України. - 2009. - № 11. - С. 116-120. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розроблено фізико-хімічну модель формування вугільних пластів, відповідно до якої вугільні пласти сформувалися з органічних решток в осадових шарах під дією метановмісного глибинного високотемпературного флюїду. Внаслідок субвертикально-міграційного втілення суміш метану разом з Ca(OH)2, CO2 і H2O (температурою понад 580 <$E symbol Р>C) піддала ці осадові товщі з потужним шаром органічних решток однонапрямленому потужному агресивному фізико-хімічному впливу та нагріла ці породи до температур, значно вищих за температури гомогенізації включень флюїду в новоутворених мінералах. Заліковування та цементація парових порожнин порід і дефектів у мінералах із утворенням прожилково-вкрапленої мінералізації та їх метанонасиченням спричинили консервацію метану як новоутвореними породами, так і вугіллям. Оскільки метан надходив у складі глибинного високотемпературного флюїду порожниною глибинного розлому, його концентрація в напрямі до розлому повинна зростати та мати зв'язок із можливим метановим покладом-родовищем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського