РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482295<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Котляренко А. А. 
Обгрунтування застосування нестаціонарної термомеханічної та електромагнітної обробок для підвищення опору поширенню тріщини в конструкційній сталі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / А. А. Котляренко; НАН України, Ін-т пробл. міцності ім. Г.С. Писаренка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Показано можливість застосування нестаціонарної термомеханічної та електромагнітної обробки з метою підвищення опору руйнуванню тіл з тріщинами. Наведено результати експериментальних досліджень і числового моделювання нестаціонарного нагріву кільцевих зразків зі сталі 45 (як приклад циліндричної конструкції) з радіальними тріщинами. Показано підвищення опору крихкому руйнуванню за низької температури в результаті запропонованої обробки. На основі результатів числового моделювання та фрактографічних досліджень зламів зразків обгрунтовано зареєстроване підвищення тріщиностійкості. Удосконалено методики з експериментального дослідження впливу обробки імпульсним електричним струмом (ІЕС) та імпульсним магнітним полем (ІМП) на характеристики міцності металевого матеріалу. Показано підвищення опору руйнуванню зразків з тріщиною зі сталі 45 після їх обробки ІМП. Зроблено висновок, що температурна та механічна складові дії електричного струму не є основними чинниками, що впливають на підвищення опору руйнуванню, а дане підвищення може бути пояснено в межах моделі електро- та магнітопластичного ефекту. Встановлено позитивний вплив обробки ІЕС на корозійну стійкість. Визначено підвищення міцності зразків у результаті обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.43 + К222.230.76

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395651 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського