РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тригуб С. М. 
Вплив на пожежну небезпеку полімерних матеріалів, які застосовують у суднобудуванні, променевого опромінювання їхньої поверхні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / С. М. Тригуб; Держ. інспек. техног. безпеки України, Укр. НДІ цив. захисту. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено пожежну небезпеку полімерних матеріалів на основі епоксидних смол, які застосовуються у суднобудуванні. Вивчено чинники впливу променевого опромінювання поверхні полімерних матеріалів, які застосовуються у суднобудуванні, на їх пожежну небезпеку. Розкрито значення кінематичних і термодинамічних параметрів для проведення такого обробляння: тривалість експозиції - не більше 50 с; потужність лазеpa - від 20 до 40 Вт; продуктивність процесу опромінювання зразка - 10{\up\fs9 -3} м{\up\fs9 2} /с; характерної тривалості нагрівання поверхні зразка - не вище 16 с. Обгрунтовано тезу, що спільне теплове та лазерне опромінювання поверхонь полімерних матеріалів та виробів із них призводить до зниження їх пожежної небезпеки з одночасним зростанням межі міцності, зокрема у разі такого опромінювання полімерних матеріалів на основі епоксидних композицій з вмістом у відповідних співвідношеннях ЕД-20 (епоксидіанова смола), TEA (триетаноламін), ДБФ (дибутилфталат) та алюмоборосилікатного волокна, або ДГЕР (дигліцидиловий етер резорцину), МФДА (метилфенілендіамін), ДБФ (дибутилфталат) та алюмоборосилікатного волокна значення кисневого індексу підвищується майже вдвічі, а температура займання підвищується щонайменше на 30 - 40 °С, що призводить до зниження пожежної небезпеки зазначених матеріалів та розширення сфери їх застосування у суднобудуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-106.3 + О42-035.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського