РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482487<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кельман М. С. 
Методологія сучасного правознавства: становлення та основні напрями розвитку : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М. С. Кельман; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2013. - 35 c. - укp.

Обгрунтовано основні положення методології сучасного правознавства як самостійного напряму юридичної науки, визначального фактора розвитку її предмета та методу. Досліджено історичні етапи й особливості процесу формування юридичної науки. Встановлено, що методологічною базою дослідження є плюралістична методологія, яка поєднує рівні за змістом, сутністю та походженням методи. Визначено поняття "методологія правознавства" як вчення про структуру, логічну організацію, принципи, методи, засоби та форми діяльності дослідника в процесі пізнання ним досліджуваних державно-правових явищ. Надано структурно-функціональну характеристику цього поняття, розглянуто основні складові елементи його змісту. Увагу приділено сфері наукознавчого (дослідницького) підходу, що передбачає аналіз теоретико-пізнавальної ситуації, яка виникає у правознавстві. Це зумовлено, з одного боку, трансформацією самого підходу, а з іншого - зміною системи пізнавальних засобів і гносеологічних принципів самого правознавства, адже під впливом саме цих процесів відбувається синтез "сучасного правознавства". Обгрунтовано доцільність введення у структуру методології сучасного правознавства поняття "вітакультурна методологія", що відображає діалектику глобального та плюрального/лістичного в правовому розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського