РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Усенко П. С. 
Становлення музеологічної дисципліни: історико-історіографічний аспект (від Пізнього Відродження до кінця ХХ ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / П. С. Усенко; МОНМС України, Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз розвитку музейної думки від часів Пізнього Відродження до кінця XX ст. з урахуванням її трансформації в окрему музеологічну дисципліну. Розглянуто ідейний та суспільно-політичний контексти розвитку музею як соціокультурної інституції у XIX ст., а також процес формування загальної парадигми науки про музей та музейне знання у XX ст. Під кутом зору музеології проаналізовано твори видатних діячів музейної справи, філософії, природознавства й історії науки. Вперше у вітчизняній гуманітаристиці проаналізовано проблемне поле, що утворилося з сукупності різноманітних конкурентних проектів теоретико-методологічної бази музеологічних досліджень у другій половині XX ст. Створено інформаційну основу вивчення становлення та розвитку музеологічної дисципліни. Виділено основні етапи формування музеологічної дисципліни й окреслено їх змістове наповнення. Виявлено характерні риси розвитку музейної справи у XVI - XX ст. у контексті формування музеологічного дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4/8) + Ч771

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського