РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482706<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тихомир В. П. 
Історичні погляди Т. Г. Шевченка на козацтво та їх трансформація в соціокультурному середовищі середини ХІХ століття : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.01 / В. П. Тихомир; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний історико-культурологічний аналіз поглядів Т. Г. Шевченка на козацтво та їх трансформації в соціокультурному середовищі середини XIX ст. Здійснено історіографічний огляд напрацювань з проблеми, охарактеризовано джерельну базу дослідження. Висвітлено місце селянсько-козацьких повстань кінця XVI - першої половини XVII ст., Національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1657 pp. та її наслідки, гайдамацьких рухів і Коліївщини 1768 р. в творчості Т. Г. Шевченка, показано їх вплив на формування історичних і суспільно-політичних поглядів поета. Проведено аналіз відображення в соціокультурних реаліях середини XIX ст. стрижневих домінант козацької доби, проаналізовано ідеологічну основу бачення Т. Г. Шевченком селянства як рушійної сили національно-визвольних рухів XIX ст. Визначено його внесок у діяльність Кирило-Мефодіївського товариства як основоположника його радикальної течії. Охарактеризовано погляди митця на шляхи вирішення українського національного питання в XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського