РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482932<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Овсієнко О. Л. 
Теоретичні і технологічні основи виробництва та експлуатації ефективних співосаджених каталізаторів багатоцільової конверсії оксиду карбону (ІІ) : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.01 / О. Л. Овсієнко; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2013. - 40 c. - укp.

Увагу приділено створенню наукових основ і технологій одержання високоякісних каталізаторів конверсії СО, диметилового етеру (ДМЕ) і метанолу. На основі встановлених закономірностей формування фазової та кристалічної структури попередників каталізаторів та впливу технологічних параметрів приготування на їх фізико-хімічні й каталітичні властивості розроблено високоефективні каталізатори низькотемпературної конверсії СО, одностадійної конверсії СО для реакторів з твердим дрібнодисперсним теплоносієм (ТДТ), біфункціональні каталізатори синтезу ДМЕ та метанолу із синтез-газу, при цьому реалізовано підхід уніфікації технологій. Встановлено негативний вплив лужних промоторів, які інгібірують утворення побічного метанолу, на дисперсність, питому поверхню, термостабільність активного Cu-компонента і, як наслідок, на активність каталізатора конверсії CO. Теоретично й експериментально доведено можливість і економічність реалізації одноступеневої конверсії СО в реакторі з ТДТ на виробництвах аміаку. З'ясовано можливість шляхом вар'їрування технологічних параметрів процесу синтезу, з використанням розроблених каталізаторів ДМЕ, одержувати з синтез-газу продукційну суміш із співвідношенням ДМЕ/метанол від 0,12 до 5. Визначено основні закономірності впливу технологічних параметрів стадій промислового виробництва (сушіння, прожарювання, таблетування, переробки відбракованої маси) на фізико-хімічні та споживчі властивості каталізаторів. Створено наукові основи процесу знесірчення Cu-Zn-Al-співосаджених каталізаторних мас: установлено припустимий вміст сульфуру для вдосконалених високоактивних Cu-Zn-Al-каталізаторів. Доведено можливість знесірчення каталізаторних мас до норм ТУ методами водної декантації, встановлено негативний вплив гідрообробки каталізаторних мас, пов'язаний з перебудовами кристалічної структури каталізатора. Створено наукові основи керування якістю таблеток Cu-Zn-AI-співосаджених каталізаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396557 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського