РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000482955<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матицин О. І. 
Художньо-естетичні особливості українського іконопису XV - XVІ століть : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.08 / О. І. Матицин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено феномен української ікони періоду XV - XVI ст. в контексті духовно-естетичних та художньо-естетичних концепцій поданої епохи. Вперше доведено, що художніми та богословсько-естетичними витоками українського іконопису XV - XVI ст. стали духовна та художня спадщина іконопису Київської Русі, богословсько-естетичні ідеї візантійського ісихазму, художні засади православного іконопису Балканських країн та ренесансні традиції релігійного мистецтва Західної Європи. Розглянуто взаємозв'язок давньоруського, а, згодом, і українського іконопису з давньоруською житійною літературою та з апокрифічними Євангеліями і літературою богумілів. Визначено, що під впливом європейської ренесансної літератури та праць представників тогочасної української філософської думки в українському іконописі XV - XVI ст. з'являються чітко виражені ренесансні мотиви. Доведено, що історичний взаємозв'язок України з країнами християнського світу, зокрема, Візантії та Балкан, надає поштовх не тільки для стилістичних, а й для богословсько-естетичних пошуків. Вперше визначено вплив української іконописної традиції на формування та розвиток естетики сакрального простору в духовній культурі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР)4-4 + Ю812.451.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396512 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського