РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483004<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пронь Т. М. 
Міждержавний обмін територіями і населенням СРСР/України й Польщі в 1944 - 1951 роках та його наслідки : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Т. М. Пронь; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2013. - 39 c. - укp.

Комплексно проаналізовано процес розмежування території, встановлення та утвердження нової лінії кордону між СРСР/Україною та Польщею у 1944 - 1951 pp. як трансакцію (угода, що супроводжується взаємними поступками) Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великобританії, а також Польщі, обумовлену об'єктивною необхідністю вирішення одного з найгостріших питань у повоєнному устрої світу, відновлення цілості європейського простору та налагодження мирного життя в обох країнах. Проведено системний і всебічний аналіз механізму вироблення та прийняття політичного рішення про нову конфігурацію кордону відповідно до "лінії Керзона" й долю етнічного населення, виконання урядом Української РСР і Польським Комітетом Національного Визволення міжнародних домовленостей про взаємоспрямоване переселення українців і поляків у нові межі держав у 1944 - 1946 pp. як важливої умови угоди, проведення внутрішніх примусових переміщень/депортування українців прикордоння з обох сторін кордону вглиб державних територій у 1947 - 1948 pp. та "відселення" населення у 1951 р. у зв'язку з двосторонньою угодою СРСР і ПНР про обмін ділянками державних територій. Реконструйовано усі ланки повоєнного розмежування, послідовно розглянуто його етапи, хід і наслідки, дії керівництва держав, виконавців і учасників, відтворено важливий сегмент історичної (національної) пам'яті України та Польщі, народів Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-272 + Т3(4ПОЛ)624-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського