РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туров І. В. 
Ранній хасидизм: вчення та його соціально-історичний контекст : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / І. В. Туров; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю. Кримського. - К., 2013. - 35 c. - укp.

На основі критичного переосмислення існуючих історіографічних робіт та грунтовного аналізу джерел, частина з яких була введена до наукового обігу вперше, здійснено комплексне дослідження змісту вчення раннього хасидизму та його соціально-історичного контексту. Розроблено нову концепцію поєднання основоположниками хасидизму вчення двох рабинських угрупувань, які в ті часи суперничали між собою, при цьому одне з них спиралося на тексти середньовічного корпусу та їхні коментарі, а інше - на містичне вчення кабали. Одержані результати дозволили по-новому переосмислити роль і місце хасидизму в історії рабиністичного юдаїзму. Грунтовно досліджено питання ролі вчення хасидів про ритуальну практику юдаїзму. Встановлено, що пропонована хасидами обрядова практика та її теоретичне осмислення виявилися рівною мірою привабливими як для малоосвіченого простого люду, так і для верстви знавців сакральних текстів. Вперше проведено комплексний аналіз вчення хасидизму про некультові аспекти богослужіння, враховуючи всі його основні положення. Виявлено нові аспекти концепцій, що обгрунтовують всеохоплюючу владу хасидських лідерів - цадиків - над їх послідовниками. Вперше досліджено вчення хасидів про цілі та рушійні сили історії єврейського народу, показано його роль у підтриманні нового порядку управління єврейськими громадами, що його було запроваджено хасидами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5)5-725 + Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського