РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Утюж І. Г. 
Сучасні освітні парадигми: соціально-філософський контекст : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / І. Г. Утюж; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Розроблено теоретичну пояснювальну модель освітньої парадигми, яка є онтологічною метазасадою освітнього простору сучасності. Визнано методологічну значущість системно-діяльнісного підходу для освітньої теорії і практики. Внесено корективи у визначення специфіки соціально-філософського змісту парадигмальності. Визначено змістовну специфіку й межі застосування поняття парадигми до теоретичної діяльності у сфері освіти і до власне практичної освітньої діяльності, її організації та здійснення відповідно до певних ідей, концепцій, технологій, що втілюються їх зразками й моделями. Виявлено природу й джерела цінностей освіти. Показано, що сучасний світовий розвиток характеризується двома провідними тенденціями - глобалізації та інформатизації. Обгрунтовано, що глобалізація та інформатизація впливають на інститут освіти, формуючи у сфері освіти нові реалії, нові проблеми, які потребують вирішення, що пов'язано з необхідністю осмислення і зміни парадигмальних основ сучасної освіти. Визначено соціально-антропологічні характеристики сучасної освітньої парадигми, яка вперше визначається як "цивілізаційна парадигма освіти" або "прогресивно-гуманістична".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського