РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483247<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гасюк П. А. 
Структурно-функціональна та гістотопографічна організація емалі різних класів зубів та великих слинних залоз людини : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / П. А. Гасюк; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Т., 2013. - 32 c. - укp.

Вперше встановлено, що пучки емалевих призм у вигляді вертикальних ліній Гунтера - Шрегера в пришийковій ділянці коронки зуба мають S-подібну спрямованість, в ділянці екватора призми перехрещуються між собою, утворюючи мостоподібні конструкції. Встановлено наявність поздовж емалево-дентинної межі сітчатого шару, представленого безпризмовою емаллю, волокнистими структурами типу "якірних волокон", від яких відходять ламели та емалеві кущики, що контактують із термінальними відростками одонтобластів. З'ясовано, що емалеві призми в ділянках ліній Ретціуса утворюють смектичну форму, в призмовій емалі - нематичну, а в безпризмовій - холестеричну будову рідких кристалів. Доведено, що співвідношення кальцію та фосфору в ділянках кутикули відповідає октакальцію фосфату, в лініях Ретціуса - нонакальцію фосфату, в пучках емалевих призм - гідроксиапатиту, а у безпризмовій емалі відповідає карбонатному апатиту. Визначено етапи первинної, вторинної та третинної біомінералізації емалі на етапах амелогенезу та після прорізування коронки зуба.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*734.21 + Е71*694.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського