РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483263<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лєсєв І. В. 
Етнонаціональний чинник у становленні громадянського суспільства в Україні (українознавчий контекст) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.12 / І. В. Лєсєв; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Здійснено українознавчий аналіз етнонаціонального чинника становлення громадянського суспільства як такого, що явно чи латентно впливає на всі соціокультурні процеси та є стратегічним чинником розвитку громадянського суспільства в Україні. Зазначено, що найбільш органічно та ефективно громадянське суспільство може існувати в поліетнічній нації, що безпосередньо закріплено Конституцією України. Наголошено, що проте поліетнічність не повинна нівелювати базових ціннісних орієнтирів титульної нації - мови, культури, історичної пам'яті. Зауважено, що поліетнічні тенденції та мовна лібералізація, яка притаманна Україні постколоніального періоду, негативно відображається на розвитку громадянського суспільства. Визначено критерії радикалізму в етнонаціональних процесах в Україні, до яких належать такі: релігійний фундаменталізм, русифікація, федералізація, етнокультурна люмпенізація. Виявлено загальні вектори розгортання політики полікультурності: релігійна, мовна та соціокультурна лібералізація, мультикультурність етнонаціонального процесу консолідації нації, латентне визнання права етнічної меншості брати участь у визначенні умов соціокультурного існування етнічної більшості (української нації).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф5(4УКР) + Ф036 + С1(4УКР)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського