РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лі Гуаньхуа 
Структура і семантика лексико-фразеологічної мікросистеми "їда/їжа" : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / Лі Гуаньхуа; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2013. - 16 c. - укp.

Проаналізовано об'єднання ономасіологічних одиниць і семем, репрезентованих лексичними та фразеологічними одиницями, щодо яких використано термін ллексико-фразеологічна мікросистема». Зазначено, що лексико-фразеологічна мікросистема "їда / їжа" складається з ядра й периферії. Доведено, що ядерна лексика розташовується на дев'яти рівнях абстракції. Визначено місце, яке конкретна одиниця посідає в складі ядра, залежить від загальної кількості сем та від кількості диференційних сем. Зауважено, що ядро складається з низки мікрогруп. Наголошено, що багато конкретних лексичних одиниць зі значеням "їда / їжа" служать "будівельним матеріалом" для фразеологічних одиниць із компонентом "їда / їжа", які становлять далеку периферію мікросистеми. Підкреслено, що за ономасіологічним критерієм ці слова об'єднані у вісім підгруп. Зазначено, що за семасіологічним (семантичним) критерієм у мікросистемі виділено фразео-семантичні групи: "результат, підсумок"; "міра, вимір"; "стосунки між людьми"; "оцінка, оцінювання" та ін. Досліджено парадигматичні відношення, в які вступають елементи аналізованої мікросистеми. Описано об'єднання слів, які є складним багатошаровим утворенням, що має певну лігвокультурологічну цінність як можливий фрагмент ідеографічного словника російської мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського