РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483335<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яремчук О. С. 
Теоретичні аспекти застосування біотехнологій утилізації відходів тваринницьких підприємств в умовах закритої зооекосистеми : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 16.00.06 / О. С. Яремчук; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2013. - 42 c. - укp.

Встановлено, що хімічний склад, фізичні властивості та санітарно-гігієнічні показники екскрементів корів, свиней та курок-несучок, а також гнойових стоків підприємств за інтенсивних технологій виробництва продукції тваринництва характеризуються підвищеним вмістом органічної речовини, сирого протеїну та золи, великою кількості забруднень, дрібнодисперсних фракцій залишків корму, значним бактеріальним обсіменінням та наявністю антибактеріальних засобів. Поглиблено теоретичні аспекти біотехнологій переробки відходів тваринницьких підприємств за аеробних умов, мезо - та термофільного режимів, а також твердофазної біоферментації гною та посліду. Виконаними дослідженнями з удосконалення способів очистки рідкого гною та стічних вод тваринницьких підприємств, які засновані на використанні біологічних способів елімінації забруднень шляхом використання активного та симбіотичного мулу, мікроводоростей оптимізовані параметри процесу біоферментації біомаси. Встановлено, що застосування в процесах очистки стічних вод симбіотичного мулу, а за доочистки їх освітленої фракції - мікроводоростей посилює вилучення забруднювальних компонентів та покращує санітарно-гігієнічні показники очищеної рідини. Запропоновано аеробно-термофільну стабілізацію осадів за біоферментації рідкого гною. Вперше вивчений вплив швидкості розбавлення та параметрів рециркуляції активного мулу на активність асоціації мікроорганізмів, запропоновано способи спрямованого впливу цих параметрів на процес біоферментації. Розроблено методику розрахунку вихідних даних процесу біоферментації гнойових стоків. Доведено, що засто

сування біодобавок та пристроїв для аерації за компостування скорочує термін дозрівання гною, втрати органічної речолвини та азоту та викиди шкідливих газів у повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397031 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського