РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марковський Б. В. 
Міфологічні символи та трансформація їх сприйняття у християнській культовій традиції : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Б. В. Марковський; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2013. - 16 c. - укp.

Досліджено особливості трансформації міфологічних символів у християнському культі. Проаналізовано сприйняття часу і простору в християнській культовій традиції, що дозволяє виявити характерну для міфологічної свідомості неоднорідність та ієрархічність їх поглядів. Поряд з цим встановлено, що в процесі трансформації символіки часу та простору відбувся перехід від циклічної моделі часу до лінійної та послабилася залежність святості дії від місця. Обгрунтовано, що конкретно-чуттєва образність сприйняття міфологічної символіки є характерною як для архаїчної релігійної свідомості, так і для свідомості християнської. Зазначено, що, на відміну від пантеїзму архаїчних вірувань, у християнстві немає неподільної єдності людини й природи. Досліджено міфологічну основу символіки жертвоприношення в християнській Літургії та визначено в ній принципово нове явище - подолання сприйняття ритуалу жертви як фатальної даності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-5 + Э37-103.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397679 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського