РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ходаніцький В. К. 
Роль амонійної форми азоту в живленні високопродуктивних сортів озимої пшениці : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / В. К. Ходаніцький; НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено фізіологічну реакцію рослин озимої пшениці на \i Triticum aestivum \i0 L. на однократне осіннє внесення амонійного азоту. Вперше показано, що осіннє внесення амонійного азоту вглиб грунту у вигляді безводного аміаку та гранульованих або кристалічних добрив покращує забезпеченість рослин азотом протягом вегетації, підвищує інтенсивність поглинання інших макро- та мікроелементів. Встановлено зростання кількості фотосинтетичних пігментів у листках, підвищення якості зерна пшениці за умов осіннього внесення амонійного азоту вглиб грунту в порівнянні з поверхневим внесенням аміачної селітри. Виявлено, що внесення амонійного азоту восени у нижні шари грунту забезпечує оптимальні умови розвитку рослин озимої пшениці в осінній період без переростання посівів, сприяє збільшенню вмісту суми розчинних цукрів у вузлах кущіння перед зимівлею та в період весняного відновлення вегетації. Вперше доведено, що під час осіннього внесення амонійних добрив у шарах грунту з підвищеною вологістю, де розташовувалась наступного року основна частина кореневої системи рослин, формувався вищий фон амонійного азоту порівняно з величиною пулу нітратів у контрольному варіанті, що позитивно впливало на розвиток пшениці в період весняного кущіння та виходу в трубку. Показано, що живлення рослин пшениці азотом за його осіннього внесення в амонійній формі покращує структурні показники врожаю озимої пшениці, підвищує ефективність використання азоту добрив, збільшує загальну продуктивність посівів порівняно з контрольним варіантом, коли було застосовано аміачну селітру поверхнево.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434 + П040.31-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397703 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського