РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семанів М. В. 
Особливості клінічного перебігу та механізми формування цитокін-індукованої анемії при хронічному гепатиті С : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / М. В. Семанів; НАМН України, ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН". - К., 2013. - 16 c. - укp.

Вперше в Україні виявлено частоту та характер анемії у хворих на хронічний гепатит С (ХГС). Доведено, що наявність анемії у таких хворих залежить від тривалості захворювання. Встановлено, що зростання активності запального процесу та фібротичних змін у тканині печінки хворих на ХГС з анемією супроводжується поступовим зниженням рівня гемоглобіну. З'ясовано, що в групі пацієнтів з наявністю анемії рівень інтерлейкін-6 у сироватці крові в 6,2 раза перевищує його ж рівень у пацієнтів з відсутністю анемії та зростає відповідно поглибленню запальних і фібротичних змін у тканині печінки, а також спостерігається вищим у хворих на ХГС з наявністю цитокініндукованої анемії. Встановлено, що у хворих на ХГС з наявністю анемії спостерігаються зміни основних показників обміну заліза у вигляді зменшення рівня сироваткового заліза, зростання рівня феритина сироватки крові. Вперше виявлено зменшення рівня прогепсидину в сироватці крові у хворих на ХГС у порівнянні зі здоровими людьми, проаналізовано його залежність від статі. Вперше визначено діагностичну цінність змін вмісту прогепсидину у хворих на ХГС в процесі прогресування анемії. Доведено, що розвиток анемічного синдрому супроводжується зростанням рівня прогепсидину в сивороватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р514.16-3 + Р411.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397651 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського