РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000483939<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чухненко П. С. 
Взаємодія нелегованого та легованого CdTe із травильними композиціями (NH{\dn\fs9 4}){\dn\fs9 2}Cr{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 7}- HHal - органічна кислота : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / П. С. Чухненко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено взаємодію нелегованого та легованого СdTe з водними розчинами (NH{\dn\fs9 4}){\dn\fs9 2}Cr{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 7} - HHal - органічна кислота. За результатами експериментальних досліджень з використанням математичного моделювання на симплексі побудовано 20 діаграм "склад травника - швидкість травлення" для монокристалів СdTe, СdTe(Ge), СdTe(Sn), СdTe(Pb) та визначено межі існування областей полірувальних і неполірувальних розчинів. З'ясовано кінетичні закономірності та визначено обмежні стадії процесу розчинення нелегованого та легованого СdTe. Виявлено вплив легування на швидкість травлення та межі областей полірувальних розчинів. Показано, що за умов заміни HBr на HСl у складі травильних композицій (NH{\dn\fs9 4}){\dn\fs9 2}Cr{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 7} - HHal - органічна кислота підвищується швидкість розчинення досліджуваних кристалів (до 9 мкм / хв) і має місце перехід від селективного та неполірувального характеру травлення до полірувального. Встановлено існування компенсаційної залежності під час хімічного розчинення нелегованого та легованого СdTe у розчинах систем (NH{\dn\fs9 4}){\dn\fs9 2}Cr{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 7} - HHal - органічна кислота. Виявлено залежність між складом травильної композиції, \i p\i0 Н розчину та станом поверхні кристалів після хіміко-динамічного полірування. Наведено склади полірувальних розчинів, придатних для хіміко-механічного полірування поверхні нелегованого та легованого СdTe з використанням як модифікатора в'язкості етиленгліколю та лактатної кислоти. Показано, що після травлення кристалів у розчинах (NH{\dn\fs9 4}){\dn\fs9 2}Cr{\dn\fs9 2}O{\dn\fs9 7} - HHal - органічна кислота на поверхні зберігається стехіометрія поверхневих шарів і нанорозмірний мікрорельєф. Оптимізовано склади травильних композицій і розроблено режими та способи модифікації і підготовки полірованих поверхонь СdTe, СdTe(Ge), СdTe(Sn), СdTe(Pb).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г52 + В379.222,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського