РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484035<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подгурська І. О. 
Художній образ тоталітаризму в прозі Б. А. Пільняка 1920-х років ("Повість непогашеного місяця", "Червоне дерево") : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / І. О. Подгурська; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2013. - 18 c. - укp.

Вперше творчий доробок Б. Пільняка розглянуто у зв'язку з процесами формування тоталітарного державного ладу та теоретико-методологічних засад літератури соцреалізму. Найбільш важливі твори письменника з точки зору авторської антитоталітарно-гуманістичної концепції світу та людини стали предметом системно-цілісного вивчення. Проаналізовано проблематику та поетику "Повісті непогашеного місяця" та повісті "Червоне дерево" з метою визначення суспільно-ідеологічних та етико-естетичних домінант авторської свідомості, а також з'ясовано роль творчості Б. Пільняка у формуванні соціально-критичної концепції постреволюційної дійсності в ранній радянській літературі. Проведено науково-об'єктивну оцінку художнього доробку письменника післяреволюційного десятиріччя, його місця та значення в літературному процесі 1920-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Пільняк Б. А. 54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського