РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лучканин С. М. 
Загальномовознавчі теорії в історії румунської та української лінгвістики (зіставно-діахронний аспект) : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / С. М. Лучканин; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Наведено результати системного аналізу загальномовознавчих теорій та ідей у румунській та українській лінгвістиці, виконаного у зіставно-діахронному модусі. Висвітлено проблеми становлення та розвитку загальномовознавчих ідей і теорій (зокрема: природи і сутності мови, мови і суспільства, мови як особливої знакової системи, структури мовної системи, мови як історичної категорії) в історії української та румунської лінгвістики (на фоні європейської лінгвістичної традиції) від їхнього зародження до становлення наукових парадигм XIX - початку XXI ст. Розвиток загальномовознавчих теорій в українській та румунській лінгвістиці ХІХ - початку XXI ст. також невіддільно пов'язаний із суспільно-політичними умовами - об'єднанням Дунайських князівств, історико-філологічною та політичною суперечкою Румунії з Угорщиною за Трансільванію, ідеологізацією лінгвістики в колишньому СРСР та в Румунії в 1947 - 1989 pp. Зазначено, що рушійною силою зміни парадигм у мовознавстві є зовнішньолінгвістичний політико-ідеологічний чинник.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г (4РУМ) + Ш1 г (4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського