РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дроздова А. Р. 
Психологічні чинники прояву синдрому "емоційного вигорання" у представників різних типів професій і безробітних : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / А. Р. Дроздова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2013. - 19 c. - укp.

Увагу приділено теоретико-емпіричному визначенню психологічних чинників прояв синдрому "емоційного вигорання" у представників різних типів професій і безробітних. Встановлено, що безробітні значуще сильніше, ніж ті, хто працює, страждають від "емоційного вигорання", що дозволяє використовувати поняття синдром "емоційного вигорання" та поза межами професійної діяльності. Визначено, що зі зниженням "емоційного вигорання" пов'язані найбільше - задоволеність роботою, самоактуалізація, внутрішньоособистісний емоційний інтелект та усвідомленість життя, а з підвищенням - захисні механізми "заміщення" та "регресії", нейротизм, а також такі копінг-стратегії, як утеча-уникнення та конфронтаційний копінг. Розглянуто синдром "емоційного вигорання" як один із проявів і наслідків соціально-психологічної незрілості та недостатньої самореалізації у роботі. "Емоційне вигорання" розглянуто у тісному зв'язку із системою психологічних корелят, які відображають усі рівні психологічного здоров'я. Порушення особистісно-смислового рівня психологічного здоров'я є найбільш показовими для переходу від відсутності до появи синдрому, тоді як подальше розвинення "емоційного вигорання" більш пов'язане з індивідуально-психологічною та психофізіологічною складовими психологічного здоров'я. Обгрунтовано рекомендації щодо побудови психокорекційних програм для профілактики та зменшення наслідків поданого синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-78

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398239 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського