РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крамченков А. Б. 
Спектрометрія пружного розсіяння з високою роздільною здатністю на пучках прискорених іонів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.20 / А. Б. Крамченков; НАН України, Ін-т приклад. фізики. - Суми, 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано фактори, що впливають на граничну роздільну здатність методів пружного розсіяння іонів. Показано підвищення роздільної здатності у 10 разів (з 15 - 30 кеВ до 1,5 - 3 кеВ за енергії первинних іонів 1 МеВ) за рахунок використання електростатичного спектрометра замість стандартного напівпровідникового детектора, а також за рахунок зменшення розкиду енергії первинних іонів. У складі аналітичного прискорювального комплексу створено новий канал пружного розсіяння, оснащений прецизійним електростатичним спектрометром з відносною енергетичною роздільною здатністю 3 х 10{\up\fs8 -4}. Досліджено поверхні розплавлених металів методом резерфордівського зворотного розсіяння та експериментально показано, що за кута розсіяння 38° вклад шорсткості поверхні зразка в роздільну здатність методу не перевищує 1,8 кеВ. За рахунок оптимізації іонно-оптичної системи збільшено густину іонного струму на мішені приблизно у 60 разів, що дозволило звузити стабілізаційну щілину прискорювача, та завдяки цьому зменшити енергетичний розкид первинного пучка до 0,9 кеВ на 1 МВ прискорювальної напруги. На створеному аналітичному каналі пружного розсіяння методом ядер віддачі визначено стехіометричне співвідношення в зразку пресованої губки гідриду титану. Показано, що на один атом титану в зразку приходиться менше двох атомів водню.


Індекс рубрикатора НБУВ: В386.042.111.033.1,022 + В381.111.055,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського