РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000484800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Молодченкова О.О. 
Біохімічні механізми захисних реакцій злакових рослин за грибних інфекцій та інших несприятливих умов довкілля : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / О.О. Молодченкова; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2013. - 41 c. - укp.

Викладено теоретичне обгрунтування та нові підходи до вирішення наукової проблеми, пов'язаної зі з'ясуванням біохімічних механізмів розвитку захисної відповіді рослин зернових культур за участю лектинів, ферментів ліпідного обміну, фенілаланінаміакліази, фенольних сполук, окиснювальних та антиоксидантних процесів, сигнальних молекул (пероксиду водню, саліцилової кислоти) на дію біотичних та абіотичних чинників. В результаті дослідження біохімічних процесів, що зумовлюють ступінь стійкості рослин до дії грибних патогенів і несприятливих абіотичних чинників, виявлено біохімічні закономірності прояву особливостей функціонування та взаємодії захисних реакцій у рослин різних зернових культур при зараженні збудниками фузаріозу, альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, за умов водного дефіциту, гіпертермії та впливу індукторів стійкості (саліцилової кислоти, лектину). Надано результати виділення та порівняльного вивчення біохімічних властивостей складових компонентів біохімічної системи захисту (лектинів, ліпоксигенази) із контрольних, інфікованих та оброблених саліциловою кислотою проростків зернових культур, показано їх роль у формуванні механізмів стійкості злакових рослин до збудників фузаріозу. Виявлено, що одним із механізмів підвищення стійкості рослин зернових культур до збудників фузаріозу під впливом саліцилової кислоти є індукція експресії генів лектину та фенілаланінаміакліази, що призводить до посилення активності цих білків, зростання ендогенного рівня саліцилової кислоти, зміни вмісту оксиду азоту й оптимізація функціонування про-/антиоксидантної системи. На основі проведених досліджень обгрунтовано концепцію функціонування біохімічних реакцій, їх взаємодії у рослин різних зернових культур як механізму формування захисної відповіді та становлення біохімічних основ стійкості рослин до впливу несприятливих біотичних та абіотичних чинників довкілля, теоретично обгрунтовано й експериментально реалізовано нові біохімічні підходи до оцінки ступеня стійкості генотипів зернових культур за умов поширених грибних хвороб і несприятливих абіотичних чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398615 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського