РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485221<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полухов А. Я. 
Підвищення родючості і продуктивності темно-каштанових грунтів на рисових зрошувальних системах : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / А. Я. Полухов; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2013. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан грунтів, основні причини його незадовільного стану, запропоновано шляхи підвищення ефективності використання грунтів. Встановлено, що на продуктивність грунтів рисових зрошувальних систем (РЗС) у разі тривалого зрошення за сучасних еколого-економічних умов максимально впливає середня температура повітря за вегетаційний період, зміни кліматичних умов є важливим фактором, який сприяє підвищенню урожайності рису. Визначено тісний кореляційний вплив азотних і фосфорних добрив на урожайність рису. Важливим фактором підвищення продуктивності грунтів є питома водоподача. Дольова участь хімічної меліорації грунтів за сучасних умов господарювання, як фактора формування врожаю рису, незначна, за їх відсутністю. Тобто подальше підвищення продуктивності грунтів РЗС може здійснюватись за рахунок підвищення ролі хімічної меліорації. Розкрито вплив хімічних меліорантів (гіпс, фосфогіпс, подрібнений вапняк, дефекат) на показники родючості і продуктивності грунтів РЗС. Встановлено оптимальні дози внесення кальцієвмісних меліорантів у грунти, наведено економічну оцінку післядії меліорантів. Зазначено, що для тривало зрошуваних грунтів РЗС (50 років і більше) найбільш ефективним меліорантом є дефекат, дозою внесення 8,0 т/га, що діє впродовж 5 років. Урожайність рису за таких умов складає 7,2 - 8,9 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-26 + П212.3-462

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: РА399117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського