РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іноземцев Ю. І. 
Четвертинні відклади Чорного і Азовського морів : автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.10 / Ю. І. Іноземцев; НАН України, Ін-т геол. наук. - К., 2013. - 60 c. - укp.

Досліджено стратиграфії, літології, палеогеографічні умови формування четвертинних відкладів Чорного та Азовського морів і пов’язаних з ними корисних копалин. Проведено детальне вивчення стратотипових розрізів четвертинних відкладів на Керченському півострові, північно-західному шельфі, болгарському секторі Чорного моря та виконано їх стратиграфічну кореляцію. Для цього за допомогою колонкового буріння детально вивчено основні стратотипи четвертинних відкладів на Керченському півострові (оз. Узунлар, Тобечикська тераса, оз. Чокрак). Встановлено, що всі основні стратиграфічні підрозділи плейстоцену Чорного та Азовського морів побудовані однотипно, за трансгресивним принципом, з поступовою зміною солонувато-водних комплексів молюсків у нижній частині стратону до більш осолонених комплексів у верхній частині стратиграфічного підрозділу. На підставі нових одержаних даних буріння на стратотипічному розрізі оз. Узунлар встановлено, що узунларський горизонт має самостійне значення, що підтверджується специфічною малако- та теріофауною. Констатовано, що вік узунларських відкладів за визначенням TL-методом близько 230 тис. р. н., що відповідає 7-й ізотопній стадії. Підтверджено реальне існування хвалинських і заново виявлених самсунських шарів з каспійською фауною, що залягають в інтервалі між карангатом і новоевксином. Проведено палеогеографічний аналіз умов осадконакопичення, визначено джерела надходження осадочного матеріалу, складено карто-схеми живлячих та теригенно-мінералогічних провінцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(922.8)72-24 + Д549(922.8)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського