РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485343<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слободян К. В. 
Вікові особливості функцій нирок за умов надлишку і дефіциту іонів натрію при сулемовій нефропатії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / К. В. Слободян; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі щодо порівняльного аналізу функції нирок між групами статевозрілих і статевонезрілих (одномісячних) щурів у нормі, за нефротоксичного ушкодженняпроксимального відділу нефрона сулемою за умов водного індукованого діурезу та навантаження 3 % розчином хлориду натрію із з’ясуванням ролі простагландинів в особливостях перебігу зазначених патологічних процесів. Підкреслено, що відсутність істотних змін діаграми багатофакторного регресійного аналізу достовірних взаємозв’язків між показниками клубочково-канальцевого балансу нирок статевонезрілих щурів із сулемовою нефропатією за навантаження 3 % розчином хлориду натрію в об’ємі 5 % від маси тіла за умов блокади продукції ниркових простагладинів індометацином між процесами клубочкової фільтрації, відносної реабсорбції води та абсолютної реабсорбції іонів натрію вказує на менш суттєве значення простагландинів у регуляції зазначених процесів. Зазначено, що у статевозрілих і статевонезрілих (одномісячних) щурів порівняльна оцінка показників функції нирок із сулемовою нефропатією за навантаження 3 % розчином хлориду натрію в об’ємі 5 % від маси тіла за умов блокади продукції ниркових простагладинів індометацином виявила більш високі значення клубочкової фільтрації у статевонезрілих тварин, водночас синдром втрати іонів натрію був більш істотним у статевозрілих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323Р696.54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського