РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Галуйко Р. М. 
Феномен іконошанування у богословсько-філософській традиції православ'я : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Р. М. Галуйко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 18 c. - укp.

Розглянуто філософсько-релігієзнавчий напрям розвитку богословсько-філософської традиції обгрунтування православного культу іконошанування. Проаналізовано історію виникнення християнської ікони та розвитку культу іконошанування виявив не зовсім типову для православної традиції відмінність між теоретично-філософською та релігійно-практичною стороною сучасної християнської ікони. Доведено, що класичне (візантійське) богословсько-філософське обгрунтування культу іконошанування в концепціях Йоана Дамаскіна та Феодора Студита богословське за змістом та філософське за формою доведення. На основі дослідження праць С. Булгакова, П. Флоренського, митрополита Іларіона (Івана Огієнка), Д. Степовика розкрито відмінність між класичною (візантійською) концепцією іконошанування та богословсько-філософськими й релігієзнавчими концепціями мислителів XX - початок XXI ст. Зауважено, що сучасний концептуально-теоретичний відхід від класичного (візантійського) розуміння ікони та культу іконошанування має негативні наслідки у релігійно-практичній площині, що стосуються виникнення сучасних ікон, які не завжди відповідають іконографічному канону у класичному розумінні цього поняття. Наголошено, що це, у свою чергу, призводить до небезпеки втрати релігійної традиції шанування ікон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-575.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399356 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського