РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевчук О. М. 
Флористична диференціація пасовищних екосистем як основа їх збереження та відтворення : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.05 / О. М. Шевчук; НАН України, Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка. - К., 2013. - 40 c. - укp.

Розглянуто систематичну й типологічну структури екотопологічних флорокомплексів 10-ти варіантів природних пасовищних екосистем, особливості їх адаптаційного пристосування до умов існування, подібність флорокомплексів за флористичим складом і своєрідність флорокомплексів засолених лук і надзаплавно-терасових степів на пісках. Виявлено особливості динаміки рослинного покриву в досліджених екосистемах, встановлено закономірності змін систематичної і типологічної структур флорокомплексів за градієнтом пасовищного навантаження. Описано види з високими показниками частоти трапляння й рясності, які можуть бути використані як індикатори стану екосистем за умов пасовищного навантаження. Визначено сукцесійний статус видів, проаналізовано структуру флорокомплексів за цим показником і встановлено, що загалом флора пасовищних екосистем регіону має середній відновлювальний потенціал. Обгрунтовано шляхи відтворення й раціонального використання пасовищних екосистем, необхідність та ефективність застосування модифікації методу докорінного покращання на деградованих через надмірне пасовищне навантаження ділянках і перелогах. Охарактеризовано регульовану відновлювальну сукцесію багатовидових агрофітоценозів і її направленість. Описано нові сорти кормових і лікарських рослин, запропоновано підходи щодо залучення видів різнотрав'я до складу багатовидових агрофітоценозів. Розкрито компенсаторну роль пасовищних екосистем у збереженні біорізноманітності. Обгрунтовано створення локальної екомережі, яка слугує моделлю формування екологічної мережі у Степовій зоні України. Запропоновано технологію відновлення рослинного покриву деградованих земель шляхом створення багатовидових кормових сіяних фітоценозів, у тому числі за участю лікарських рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*806.4 + П221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського