РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000485986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рокунець І. Л. 
Роль гіпокампу в процесах організації та відтворення програм автоматизованих рухів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / І. Л. Рокунець; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2013. - 24 c. - укp.

Встановлено механізми формування їжодобувних рухів за участю гіпокампу (поле САЗ) у щурів та ролі зазначеної структури в ініціюванні та реалізації рухової програми. Встановлено роль гіпокампу в процесах організації та відтворення програм автоматизованих рухів на прикладі структурно-функціонального залучення поля САЗ гіпокампу. Зокрема досліджено, що параметри рухів у навчених щурів та навчених зі зруйнованим гіпокампом мають вірогідні відмінності часових значень балістичних компонентів руху. При тренуванні попередньо навчених щурів зі зруйнованим гіпокампом після тривалої перерви спостерігається збільшення загальної кількості їжодобувних рухів та відсоток помилок. Підкреслено, що у міру вироблення навички зростає кількість нейронів, які реагують на сенсорні стимули від іпсилатеральної робочої кінцівки та з’являються нейрони з новими типами реакцій. Встановлено, що результатом навчання є збільшення відсотка реагуючих на пропріоцептивні стимули нейронів за здійснення пасивних рухів іпсилатеральною кінцівкою, починаючи з 6 - 7-ї доби навчання виявлено нейрони з гальмівним типом реакції. Встановлено, що результатом навчання є вірогідне (р < 0,01) у порівнянні з першим днем навчання зростання кількості реагуючих нейронів на 6-ту та 11-ту добу навчання за здійснення їжодобувних рухів іпсилатеральною кінцівкою. Встановлено, що в навчених щурів за електричної стимуляції іпсилатерального поля САЗ гіпокампу з’являється чітка латералізація скорочення м’язів передньої кінцівки, якій тварина надавала перевагу за здійснення їжодобувних рухів, та вірогідно (р < 0,01) зменшується величина струму електростимуляції щодо появи еферентної відповіді у вигляді скорочення м’язів передніх кінцівок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*043.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400261 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського