РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486159<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Доброскок В. О. 
Оптимізація лікування дітей з гострими гнійними запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. О. Доброскок; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". - Полтава, 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено питання порушення стоматологічного статусу, стану гігієни порожнини рота, тканин пародонта у дітей з гострим гнійним лімфаденітом і гострим одонтогенним остеомієлітом тіла нижньої щелепи, в залежності від виду та регулярності проведення заходів з догляду за порожниною рота в динаміці перебігу запального процесу. Вперше встановлено, що у хворих з гострим гнійним лімфаденітом та гострим одонтогенним остеомієлітом тіла нижньої щелепи відмічається порушення гомеостазу порожнини рота, що супроводжується зменшенням продукції ротової рідини, концентрації іонів водню в ній, підвищенням її оптичної щільності, в'язкості та концентрації молекул середньої маси. Доведено, що наявність запального процесу в щелепно-лицевій ділянці супроводжується підвищенням рівнів прозапальних та зниженням протизапальних інтерлейкінів як в ротовій рідині, так і в сироватці крові, вираженість змін яких залежить від нозологічної форми захворювання та більш значима у разі остеомієліту. Обгрунтовано необхідність включення до складу комплексу лікувальних заходів гострих запальних процесів щелепно-лицевої ділянки у дітей поліоксидонію, препарату фармакологічної групи «Цитокіни та імуномодулятори». Вперше доведено раціональність сумісного застосування гігієнічних заходів, лізомукоїду та поліоксидонію для підвищення ефективності лікування, покращання якості життя дітей з гострим гнійним лімфаденітом та гострим одонтогенним остеомієлітом тіла нижньої щелепи. Зазначено, що запропонована схема лікування сприяє покращанню гігієнічного стану порожнини рота, клітинного складу ранового ексудату, якісних властивостей ротової рідини, стабілізації рівня інтерлейкінів в ній і сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.630.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401027 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського