РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кіктенко В. О. 
"Школа Джозефа Нідема": філософія і методологія досліджень китайської науки і цивілізації : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.05 / В. О. Кіктенко; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Досліджено особливості техніки філософського аналізу, способи постановки проблеми, формування основних понятій, принципи методології та теоретичні висновки "школи Джозефа Нідема". Показано специфіку раціоналістичного гуманізму, пов'язаного з підходом "школи Джозефа Нідема" до досліджень соціальних процесів та який виник в результаті синтезу методів біології та гуманітарних досліджень. Вивчено гіпотези та теоретичні положення історичної динаміки та соціокультурних чинників розвитку китайської науки в соціальній епістемології "школи Джозефа Нідема" як боротьба проти європоцентрістського підходу. Встановлено ключові положення соціології знання в історико-культурній реконструкції "школи Джозефа Нідема" щодо визначення теоретичних положень традиційної китайської науки. Проаналізовано теоретичні основи та результати реконструкції природознавства та його соціальних основ в роботах "школи Джозефа Нідема". Показано подолання методології наукового пізнання Дж. Нідема в нових моделях реконструкції китайської науки та цивілізації (Д. Бодде, Н. Сівін, Дж. Ллойд, Б. Ельман, Т. Хафф, Дж. Хобсон і Цянь Веньюань). Дослідження китайської науки та цивілізації "школи Джозефа Нідема" й її опонентів представлені не тільки як факт історії філософії, але й як теоретичне знання, як єдина система, як потужний напрям інтелектуального життя другої половини XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)6 + Ю3(5КИТ) + Ч213(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401375 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського