РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волченко О. В. 
Профілактика гестаційних ускладнень у жінок із захворюваннями щитоподібної залози : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Волченко; Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблеми зниження рівня акушерських і перинатальних ускладнень у жінок із захворюваннями щитовидної залози шляхом підвищення ефективності патогенетично обгрунтованих критеріїв діагностики, профілактики залежно від особливостей спадкової схильності жінки. Частота патології щитовидної залози у вагітних жінок Одещини за 2001 - 2010 pp. дорівнювала 22,5 ‰ на 1000 пологів. Основними гестаційними ускладненнями були ранній токсикоз, прееклампсія, плацентарна недостатність, синдром затримки росту плода, хронічний дистрес плода, гестаційна анемія, акушерські кровотечі. Вміст йоду у сечі жінок був нижчим, ніж у групі контролю, у 3,4; 3,0; 3,1 раза за триместрами гестації (р<0,05), частота мутантних алелів ендотеліальної NO-синтази 4а/а сягала 70,0 %, вміст тиреотропного гормону й антитіл до тиреоїдпероксидази перевищував у 1,5; 1,8 раза у разі зменшення тотального трийодтироніну та вільного тироксину у 2,2; 1,9 раза (р<0,001), рівня прогестерону — у 1,2 раза. Зазначено, що запропоновані заходи сприяють зменшенню клінічних проявів загрози викидня у 8,1 раза, прееклампсії — у 3 раза, гестаційної анемії — у 2,1 раза, плацентарної дисфункції — у 3,7 раза, синдрому затримки росту плода — у 3,7 раза, хронічного дистресу плода — у 5,7 раза, патологічної крововтрати — у 3,5 раза порівняно із загальноприйнятим лікуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського