РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сеті Ю. О. 
Теорія квазістаціонарних станів і електронного транспорту крізь резонансно-тунельні наноструктури : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Ю. О. Сеті; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 44 c. - укp.

Зауважено, що у моделі прямокутних потенціалів та ефективних мас квазічастинок у відкритій сферичній квантовій точці (СКТ) та плоскій резонансно-тунельній структурі (РТС) побудовано теорію квазістаціонарних станів (КСС) та їх спектральних характеристик, визначених методами коефіцієнта прозорості, функції розподілу густини ймовірності та S-матриці. Установлено, що метод функції розподілу густини ймовірності універсальний, оскільки дозволяє визначити спектральні параметри КСС квазічастинок у наносистемі з довільними геометричними параметрами й у довільній області енергій. В одномодовому малосигнальному наближенні на основі нестаціонарної теорії збурень з напруженістю електричної складової електромагнітного поля, як малим параметром, побудовано теорію динамічної провідності багатошарової РТС з однаковими глибинами потенціальних ям, як каскаду квантових каскадних детекторів (ККД), а також РТС з різними глибинами потенціальних ям без постійних полів та з однаковими глибинами потенціальних ям у постійних поздовжньому електричному та поперечному магнітному полях, як квантових каскадів лазерів (ККЛ). Показано, що геометричні параметри каскадів експериментальних ККД і ККЛ є найбільш оптимальними, оскільки у необхідній області частот забезпечують максимальні величини динамічних провідностей за мінімальних часів життя електрона у робочих КСС. Побудовано теорію електронного транспорту крізь двобар'єрну резонансно-тунельну структуру (ДБРТС) в електромагнітному полі з урахуванням міжелектронної взаємодії. Показано, що ця взаємодія майже не впливає на максимальні величини коефіцієнта прозорості та динамічної провідності РТС, деформуючи їх форму від лоренцової до клиноподібної. На основі розкладу у ряд Фур’є точного аналітичного розв’язку повного одновимірного рівняння Шредінгера, яке описує тунелювання електронів крізь відкриту РТС у електромагнітному полі довільної напруженості та частоти, побудовано теорію фотон-супровідного електронного транспорту. Показано, що під дією потужного електромагнітного поля в РТС виникають основні, сателітні та змішані комплекси цих КСС, які зумовлюють виникнення нових специфічних каналів прозорості наносистеми з властивостями, сильно залежними від характеристик електромагнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського