РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Венгерська В. О. 
"Українські проекти" та націотворення в імперіях Романових та Габсбургів: ідеї, концепції, практики (кінець XVIII - початок XX століття) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. О. Венгерська; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2013. - 42 c. - укp.

Висвітлено процес націотворення, який став визначальною рисою XIX - початку XX ст. В період з кінця XVIІI до середини XIX ст. були окреслені та артикульовані нові ідеї, що визначили зміст суспільних та політичних течій, концепцій, які мали безпосередній вплив на формування національних "проектів". На їх розвиток в імперіях Романових і Габсбургів помітний вплив мала участь цих держав у ліквідації Речі Посполитої, політичні та культурні традиції якої позначилися на переважній більшості процесів, що відбувалися протягом XIX ст. Розвиток націоналізмів, активізація національних рухів поступово підводили до творення суто модерного явища - нації. Націотворчі тенденції безпосередньо пов'язані із державотворчими прагненнями, що і стало однією із головних причин руйнації імперій у результаті Першої світової війни. Зазначено, що особлива роль в структуруванні та ідейно-змістовому наповненні "проектів" належала інтелектуалам, які почали мислити національно. Саме вони стали тією силою у Центрально-Східній Європі, яка, спираючись на ними ж вибудувані елементи конструкції — історико-міфологічні, наукові, загальнокультурні, мовні, літературні, та врешті, політичні, спробували концептуально обгрунтувати правомірність творення нових "уявлюваних спільнот". Завдяки їх зусиллям з кінця ХІХ ст. найбільша соціальна верства тогочасних суспільств - селянство - поступово починає ідентифікувати себе, використовуючи національні категорії. Націотворчий процес розглянуто як процес або порядок культурних і політичних взаємодій різних національних "проектів": українського, російського, польського, єврейського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-5 + Т3(4УКР)5-5 + Ф51(4УКР) + Ф055.256(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401426 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського