РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марценюк О. П. 
Екологічні особливості захисних лісових насаджень в структурі агроландшафтів Центрального Лісостепу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. П. Марценюк; НААН України, Ін-т агроекол. і природокористування. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше застосовано екоїдний підхід для оцінки едафічного комфорту автохтонних та інтродукованих деревних порід у складі полезахисних лісових смуг, який дозволив обрати саме ті види, для яких грунтово-кліматичні умови Ценрального Лісостепу є оптимальними. З’ясовано, що клен ясенелистий та тополя канадська істотно впливають на процес ацидофікації фунту, що за принципом додатного зворотного зв’язку спричиняє деградацію полезахисних лісових насаджень. Встановлено, що найпридатнішими для створення полезахисних лісових насаджень на сірих лісових грунтах серед автохтонних деревних порід є дуб звичайний та черешня, а серед інфодуцентів - акація біла. Обгрунтовано негативний вплив тополі канадської та клена ясенелистого на едафотоп та рекомендовано обмежити використання цих деревних порід для агролісомеліорації. Вдосконалено рекомендації щодо ведення господарства у захисних лісових насадженнях, а також методичні підходи щодо оптимізації структури агроландшафтів та відведення земель під екологічно стабілізувальні угіддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: П328

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401563 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського