РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486869<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаусова Ю.А. 
Сімейний наратив як соціально-психологічний засіб конструювання подружніх стосунків : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / Ю.А. Чаусова; Ін-т соціал. та політ. психології НАПН України. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Розкрито роль сімейного наративу у конструюванні подружніх стосунків. Запропоновано типологію сімейних наративів: домінування-підпорядкування, автономії, співпраці, турботи та злиття. Зафіксовано, що наратив домінування-підпорядкування сприяє цілеспрямованому конструюванню взаємин з більшою ініціативою одного з партнерів; наратив автономії сприяє диференційованості цінностей, бажань, планів у подружній парі, послаблюючи єдність чоловіка та жінки; наратив співпраці підштовхує членів подружжя до активізації сімейної життєпобудови, незважаючи на розбіжності у поглядах; наратив турботи сприяє узгодженому життєконструюванню завдяки піклуванню, взаєморозумінню; наратив злиття формує злагодженість подружнього спілкування, але обмежує свободу партнерів. З’ясовано, що в громадянському шлюбі взаємини будуються більш легко, динамічно, мінливо та невпевнено, тоді як в офіційно оформленому стосунки конструюються більш стабільно та турботливо. Доведено, що партнери з однорічним сімейним стажем фіксуються на динаміці життєпобудови, а з п’ятирічним терміном — на піклуванні та взаємній підтримці. В парі з дитиною взаємини конструюються з більшою відповідальністю, а у партнерів без дітей — з максимальною близькістю та взаєморозумінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського