РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486879<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Троценко В. І. 
Теоретичні і практичні основи селекції соняшнику на адаптивність в умовах північно-східного Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / В. І. Троценко; НААН України, Ін-т біоенерг. культур і цукр. буряків. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що полягає в обгрунтуванні та реалізації селекційних програм зі створення вихідного матеріалу і сортів соняшнику, орієнтованих на вирощування за конкретних грунтово-кліматичних умов. Вперше розроблено, апробовано та впроваджено у виробництво у вигляді нових високопродуктивних сортів методику створення вихідного матеріалу соняшнику, адаптованого до специфічних умов північно-східного Лісостепу. Удосконалено методи оцінювання селекційного матеріалу та ведення первинного насінництва. Встановлено відмінності в переліку та параметрах селекційно важливих ознак, оптимальні значення яких в південних областях підтримуються тиском середовища. Виявлено, що скороспілість є важливою, але не основною ознакою адаптованості генотипів до умов регіону. Селекційного контролю потребують параметри толерантності щодо змін рівня загущеності посівів, кислотності грунту та його температури. Розроблено та впроваджено в селекційну практику методику контролю основних схем формування продуктивності рослин, застосування якої забезпечує суттєве зменшення показників тривалості періоду вегетації зі збереженням основних показників продуктивності. Експериментально доведено, що стабільне збереження ознак скороспілості забезпечується лише у випадку використання першої фракції насіння. Відмінність між спадковими ознаками різних фракцій насіння зменшується в сортів із низьким рівнем інтенсивності добору на скороспілість. Розроблено та апробовано оптимізовану схему ведення первинного насінництва, спрямовану на збереження сортових ознак у сортів-популяцій з обмеженими зонами вирощування. Створено та занесено до державного реєстру сорти соняшнику олійного використання - Постолянський, Сумчанин, ЧаС, Хуторянин, кондитерського використання - Онікс. Проходять Державне сортовипробування сорти Фаренгейт та Сяйво.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського