РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000486904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кудря І. Г. 
Феномен господарства: соціально-філософська концептуалізація : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / І. Г. Кудря; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 30 c. - укp.

Вперше у вітчизняній філософії узагальнено дослідження феномену господарства як напрямку соціально-філософської думки, здійснено експлікацію смислу та значення поняття господарства у соціально-філософському дискурсі. На її основі розроблено концептуальні засади теоретичної пояснювальної моделі господарства як соціокультурного феномену, здійснено аналіз і теоретичну систематизацію основних напрямків соціально-філософського розуміння господарства, а саме економічного, діалектико-матеріалістичного, історичного та ціннісного підходів. Виявлено смисл і значення поняття господарства з позиції субстантивістського та формального підходів, обгрунтовано робоче визначення поняття господарства як специфічної сфери суспільства, що забезпечує підтримку, збереження та розвиток біосоціальних основ і структур його існування. Зазначено, що в широкому розумінні господарство - це система життєзабезпечення суспільства, головною функцією якого є збереження людини як біологічного виду, її відтворення, а також створення інфраструктури, яка забезпечує власне людське середовище проживання. Охарактеризовано основні аспекти концептуалізації поняття господарства в контексті соціокультурної еволюції людства та конструювання основ соціального буття людини. Проаналізовано особливості формування поняття господарства на основі розвитку ідей ринку та громадянського суспільства. Здійснено змістовний аналіз концепцій модернізації суспільства, виділено й охарактеризовано їх основні моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665 + Ю3(4) + У. в + У5 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського