РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487104<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір О. О. 
Поверхневі плазмонні збудження у неоднорідних метал-діелектричних нанокомпозитах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / О. О. Кушнір; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2013. - 21 c. - укp.

Вивчено плазмонні ефекти у метал-діелектричних композитних матеріалах з нанорозмірними фазами на основі Аg та Аu. Досліджено структуру й оптичні властивості ультратонких плівок і гідрозолів срібла та золота, люмінесцентні властивості наноструктурованих матеріалів на основі поруватого кремнію та плівок срібла з люмінесцентними барвниками. Зазначено, що ультратонкі плівки срібла, нанесені термічним випаровуванням металу на скляні підкладки, складаються з металічних сфероїдів, видовжених у напрямку, паралельному до площини підкладки. Співвідношення між головними осями цих сфероїдів становить с/а = (1,3 - 1,6) для плівок з різною масовою товщиною. Структура плівок Аg та Аu є фрактальною, а гаусдорфова та кореляційна фрактальні розмірністі збільшуються з ростом масової товщини. Кореляційна розмірність є меншою за гаусдорфову для всіх плівок срібла та золота, що свідчить про формування мультифракталів. Показано, що у спектрах пропускання та відбивання ультратонких плівок срібла є смуга плазмонного поглинання з максимумом у діапазоні 450 - 550 нм. Ця смуга складна та складається з двох компонент. З ростом масової товщини плівок Ag положення максимуму поглинання цієї смуги зміщується в довгохвильову ділянку та зростає поглинання в діапазоні малих енергій. Цей зсув використано для оптичного визначення перколяційного переходу в плівках металу. З'ясовано, що у інфрачервоній ділянці спектра ультратонких плівок срібла виникає інтерференція завдяки різниці ходу пройденої та перевипромінюваної плазмоном хвиль світла. З використанням різних моделей для пов'язання даних морфології та оптичних спектрів визначено параметри, важливі для подальшого використання в моделюванні процесів у плівках. Зазначено, що розрахунок локальних полів для реальних структур ультратонких плівок Ag та Аu показує, що в таких структурах виникає локальне підсилення поля падаючої хвилі у 10 - 16 разів. Це підсилення експериментально фіксується завдяки підсиленню окремих смуг люмінесценції барвників. Доведено, що розроблений метод експрес-аналізу розподілу за розмірами частинок металу у гідрозолях має суттєві переваги перед існуючими: не потребує підготовки зразків та специфічного обладнання, не є локальним. Показано, що наночастинки срібла в композиті Ag-porSi суттєво впливають на його люмінесценцію. Особливо вплив помітно у структурі "поруватий кремній - люмінесцентний барвник", де під дією частинок срібла зростає інтенсивність вибраних смуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.35,022 + В371.236,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401965 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського