РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487155<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Карамушка О. О. 
Структурні критерії виділення порушених зон у вугільних пластах Донбасу : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.01 / О. О. Карамушка; Ін-т геол. наук, НАН України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Встановлено якісні та кількісні закономірності структурних перетворень вугілля й їх зв'язку з порушеністю вугільних пластів. На основі встановлення закономірностей структурних перетворень вугілля в порушених зонах вугільних пластів за допомогою оптичного методу - формування окремостей вугілля геометрично правильної форми в зонах тектонічних порушень, розроблено методику виділення порушених зон за структурними характеристиками вугілля. Для оцінки ступеня порушеності виділених зон у вугільних пластах на основі визначення вмісту окремостей у вугільних пробах, розрахунку їх коефіцієнтів форми, коефіцієнтів варіацій середніх значень коефіцієнтів форми за пробами розроблено методики визначення інтенсивності зон порушеності у вугільних пластах та підзон у порушеннях вугільних пластів. Удосконалено методику проведення термічних досліджень вугілля, згідно з якою як інертна речовина використовується кварцовий пісок. Застосування піску не впливає на характер перебігу процесу нагрівання вугільного зразка та в той же час перешкоджає проникненню атмосферного повітря до вугілля, утворенню вогню в тиглі та забрудненню простору навколо проботримача, що дозволяє одержати надійні та достовірні дериватограми вугільних зразків. За допомогою термічного методу на якісному рівні встановлено зменшення інтенсивності лівої (низькотемпературної) частини екзотермічного ефекту на кривих диференціального термічного аналізу вугільних зразків (за зміщенням убік вищих температур максимуму екзотермічного ефекту в інтервалі температур 20 - 530 °С), відібраних з порушених зон вугільних пластів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.3-2 + И14-11,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401903 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського