РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Возняк О. Т. 
Діалогізм у православному богослов'ї ХХ століття : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. Т. Возняк; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2013. - 20 c. - укp.

Проведено концептуально-аналітичне осмислення православного богослов'я в контексті виявлення діалогізму як способу постановки й експлікації ідейно-догматичного змісту та розуміння питань культово-релігійного життя. Проаналізовано історичне становлення догмату троїчності та виявлено характер понятійної роботи, яка привела до висунення понять "усія" та "іпостась" як таких, що виявляють специфіку єдності та троїчності. Обгрунтовано, що діалогічна аналітика тринітарності надає можливості для понятійно-концептуального схоплення реальності особистісного буття. Прослідковано діалогічну природу христологічного догмату, що виразилося у визнанні мови христології мовою неурізаної, цілісної антропології, яка для збереження повноти людського буття має бути христоцентричною. Під час розгляду ісихазму виявлено, що проведене Г. Паламою розрізнення сутності й енергій Божих за умов збереження їх єдності надає сучасній думці, зацікавленої темою "інакшості" й "Іншого", зразкову формулу для висловлення з'єднуючої дистанції як умови автентичності сприймання Іншого. З'ясовано діалогічні аспекти розуміння Церкви та проведено герменевтично-екзистенціальне осмислення Євхаристії як реального, а не образно-метафоричного або номінального залучення до Бога: божественна присутність у Євхаристії має символічний, але реальний характер. Християнське розуміння символу не протиставляє його реальності, фіксуючи у його природі здатність виводити за межі самого себе, являти та передавати "інше" саме як "інше", що повертає Богопізнанню його первинний смисл - не бути знанням про Бога, але бути знанням Бога, єдністю з ним, і це позбавляє християнське життя самодостатньої автономної замозачиненості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-4-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402061 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського