РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000487331<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малахова К. В. 
Ідеї новоєвропейської філософії в рабиністичній літературі Східної Європи кін. XVIII - перш. пол. XIX ст. (на прикладі "Сфер га-бріт" Пінхаса Еліягу Гурвіца) : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / К. В. Малахова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Розкрито характер засвоєння ідей новоєвропейської філософії в рабиністичній літературі Східної Європи у XVIII ст. Аналіз ставлення до філософії та способу цитування філософських текстів в творах "передвісників Гаскали" та хасидських авторів дозволяє розглянути специфіку побутування в ній філософії взагалі - як середньовічної єврейської, так і популярних ідей європейської філософії Нового часу. Цю специфіку обумовлює негативне ставлення до філософії як такої, що покладена у руслі середньовічної антираціоналістичної традиції; конфронтація між потужними містичними рухами Східної Європи (зокрема, хасидизмом) та єврейським Просвітництвом. На прикладі енциклопедичного трактату Пінхаса Гурвіца "Сефер га-бріт" досліджено процес трансляції ідей європейської філософії Нового часу (зокрема, І. Канта) в єврейське традиційне середовище. Розкрито, яким чином наукові та філософські відкриття Нового часу взаємодіють з кабалістичним, зокрема луріанським, світоглядом, притаманним "передвісникам Просвітницва". В результаті дослідження розроблено методологічну базу для історико-філософського аналізу рабиністичних текстів Східної Європи, що відкриває шлях для подальших досліджень в цій галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4)5 + Э36-28 + Э366

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського